To personer er onsdag funnet døde i en bolig i Vågsbygd i Kristiansand. Politiet etterforsker saken som mistenkelige dødsfall.

Politiet mottok melding om en alvorlig voldshendelse klokken 13.21. Det var vitner som meldte fra, og da politiet ankom boligen, som ligger i et boligfelt, fant de to døde personer.

– Det er omstendigheter på stedet som gjør at vi etterforsker det som mistenkelige dødsfall. Når vi finner to døde personer, må vi gjøre undersøkelser, sier politiinspektør Cecilie Pedersen i Agder-politiet til NTB.

Politiet jobber på stedet onsdag ettermiddag. Ingen er pågrepet, og det er foreløpig heller ikke tatt noen beslag, opplyser Pedersen.

– Foreløpig er det ingenting som tyder på at det er fare for andre, men vi etterforsker saken videre, sier hun.

Pedersen sier at politiet skal undersøke om det har vært flere personer på stedet.

Pårørende er varslet i saken.

(©NTB)

Et område er sperret av ved stedet der to personer ble funnet døde onsdag. Foto: Tor Erik Schrøder, NTB